Mersin Apartman Yönetimi Hizmeti

Posted :
Nisan 16, 2021
Posted :
gozdepc
Share :

Mersin apartman yönetimi hizmeti için hoş geldiniz. Apartman yönetimi, belirli bir sorumluluk isteyen, ciddi bir iştir. Apartman hayatının huzurlu ve sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi adına alınması gereken bir sorumluluktur. Ancak çoğu zaman, gerek kat sahiplerinin durumu ve tavrı, gerekse yönetici pozisyonundaki kişilerin durumları ile içinden çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Firmamız, apartman yönetimi konusunda profesyonel bir hizmet sunmakta olup, yaşanması muhtemel sorunlara karşı, gerekli tedbirleri önceden almaktadır. Apartman sakinleri arasında yaşanması muhtemel anlaşmazlıkların, yönetmelik çerçevesinde aşılması konusunda, gereken adımlar, firmamız tarafından zamanında ve eksiksiz olarak atılmaktadır. Sunduğumuz yönetim hizmeti ile apartmanlar, daha temiz ve tam bakımlı olup, ortak yaşam alanlarında konforun güvencesini sunmaktadır. Vermiş olduğumuz hizmet kalitesi, kat sahiplerinin memnuniyeti ile sabittir.

Apartman Yöneticiliği Nedir?

Hayat, bir arada yaşamayı gerektirir. İnsanların bir iş bölümü içerisinde, bir arada yaşayarak oluşturduğu bütüne, toplum adı verilmektedir. Toplumu oluşturan bireyler, bir bina içerisinde belirli sınırlar içerisinde yaşam alanlarına sahiptir. Apartman adı verilen bu ortak kullanım binaları, insan ilişkilerinin ve ihtiyaçlarının belirli bir plan ve kurallar içerisinde giderildiği yerleşim birimleridir. Şehir hayatının olmazsa olmazı olan bu binalar, belirli bir mevzuat çerçevesinde ortak bir yönetim tarafından yönetilirler. Bu yönetim, ihtiyaçların giderilmesi için; apartman sakinlerinin bilgilendirilmesi, iletişimin sağlanması ve hizmetlerin sunulması gibi işlevler sağlamakla yükümlüdür.

Apartman Yöneticiliği Gereksinimi

Apartman yöneticileri, apartman yönetmeliği gereğince apartmanın yönetiminden sorumlu olan kişidir. Apartman sakinlerinin katıldığı bir oylama ile seçilen apartman yöneticisi, görev ve sorumluluklarını, yönetmelikler çerçevesinde yerine getirmelidir. Bu görevler arasında;

  • Apartmanın temizliği ve bakımı
  • Faturalarının ödenmesi
  • Gelir gider işlemlerinin takibi ve kayıt altına alınması
  • Yapılan işlemler konusunda apartman sakinlerinin bilgilendirilmesi
  • İşlemlerin takibi gibi konular yer almaktadır.

Tüm işlemler, gerektiğinde tüm apartman sakinlerinin bilgi edinebilmesini sağlayacak şekilde şeffaf olmalıdır. Gerektiğinde yapılan veya yapılacak işlemler hakkında bilgi vermek ve karar alınmasını sağlamak için, toplantı düzenleme hakkına sahiptir. Yönetmelik gereği, apartman hizmetlerinin maliyetinin karşılanması adına aidat toplama yetkisine de sahiptir. Bu aidatların ödenmemesi halinde, yasal yollara başvurabilir. Mersin apartman yönetimi hizmeti konusunda güvenle hizmet alabilmek adına iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.