Apartman Yönetimi Kaç Yılda Bir Değişir?

Posted :
Nisan 20, 2021
Posted :
gozdepc
Share :

Apartman yönetimi kaç yılda bir değişir? Apartman yönetimi, her sene yapılan toplantılarla belirlenir. Seçilen yönetici bir seneliğine bu görevi yerine getirecektir. Şayet, olağanüstü bir durum olduğunda sene bitmeden de toplantı yapılabilir. Her sene yenilenen toplantılarda apartman sakinleri, yöneticiden memnunsa görevinin devamını da talep edebilirler. Bu durumda alınan oy çokluğu ile apartman yöneticisi belirlenmiş olacaktır. Apartmanlarda yönetici ve yöneticiyi denetleyen kişiler bulunur. Bu durum, apartman hesaplarının işlenmesi, kontrolü ve mali mevzuat açısından oldukça önemlidir.

Apartman Yönetiminde Hesapların Şeffaf Olması

Apartman yönetiminde güven oldukça önemlidir. Toplanan aidatların nereye gittiği, tasarruflu kullanılıp kullanılmadığı önem taşıyan konulardır. Ayrıca apartman yöneticisi, toplantılarda gelir ve gider kalemlerini her daire sahibine açıklamak zorundadır. Taraflı ve kendine yakın daire sahiplerini kayırmaması, çıkarcı davranışlardan uzak durması beklenir. Çoğu zaman apartman yöneticisi tarafsız ve dürüst olsa da diğer daire sahiplerince hep şüpheli gözle bakılacaktır. Bunun en önemli nedeni, kendisinin de daire sahibi olmasıdır. Şayet dışarıdan bir yönetici ve denetleme ekibi alınırsa, apartman sakinlerinde böyle bir şüphe oluşmayacaktır.

Apartman Yöneticisinin Dışarıdan Atanması

Apartman ve site yönetimleri için en uygun görülen yönetim şekli, dışarıdan atama ile gelen yönetim kadrosudur. Bu sayede, apartman sakinlerinin içleri daha rahat olacaktır. Komşuluk ilişkileri de bu sayede zedelenmemiş olacaktır. Firmamız, site ve apartman yönetim hizmeti sunan büyük kuruluşlar arasındadır. Titiz ve güvenilir hizmet anlayışımız bulunur. Apartman sakinlerinin her türlü öneri ve şikayetleri büyük bir hassasiyetle değerlendirilir. Bu konuda her türlü destek verilir. Aidatlar için, bana hesap numarası verilir. Buralarda toplanan aidatlar da en iktisatlı şekilde gereken ihtiyaç kalemlerine kullanılır.

Mali ve Hukuki Konularda Profesyonel Destek

Firmamızdan hizmet alan daire sahipleri, apartman mevzuatlarından ötürü hiçbir mali ve hukuki sorun yaşamazlar. Gelir gider defterleri detaylı işlenir. Güvenlik ve temizlik elemanlarının maaşları ve sigortaları zamanında ödenir. Defter onayı gibi birçok prosedür firmamızca yapılacaktır. Apartman içerisinde oluşacak sorunlara da anında müdahale desteği verilecektir. Titiz ve hızlı yaklaşımlarımız, güvenilir hizmetlerimizden ötürü, firmamızdan yönetim desteği alınması önerilir.

Apartman yönetimi kaç yılda bir değişir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Yönetim hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.