Apartman ve Site Yönetiminin Sorumlu Olduğu Alanlar

Posted :
Nisan 19, 2021
Posted :
gozdepc
Share :

Apartman ve site yönetiminin sorumlu olduğu alanlar nelerdir? Toplu konutlarda bulunan site yöneticilerinin sorumlu olduğu alanlar vardır. Binanın bakımı veya sitenin bakımından yönetici sorumludur. Yapılacak herhangi bir yapım onarım var ise kayıt edilir. Profesyonel bir yönetici ise dijital ortamda konut için yapılan her şey kayıt edilir. Bunun amacı ise site sakinlerinin gelir giderleri görmesidir. Site yöneticisi bina sakinleri içinden seçilmemelidir. Çünkü komşular arasında taraflı bir tutum sergilenebilir. Dolayısıyla binanın huzuru kaçabilir. Bu yüzden profesyonel site yönetim şirketlerinden yardım alabiliriz. Bir şirketin görevlendirdiği yönetici daha sağlıklı olacaktır. Yönetici olan site ve binalarda, insanlar rahat bir şekilde otururlar. Çünkü bina için gerekli olan her şeyden sorumlu olan biri var.

Sitede Yöneticinin Olmasının Faydaları

Yönetici, yalnızca idari bölümle ilgilenmez. Binaya temizlik için alınan görevliyle de ilgilenir. Alınan temizlik malzemelerinin giderlerinden yönetici sorumludur. Bu sayede bina sakinleri temizlikten sorumlu olmamış oluyor. Aynı zamanda asansör bakımı ve tamir kayıtlarını da yönetici tutmaktadır. Oturulan konumda bahçe var ise senede 2 kez bahçe bakımından yönetici sorumludur. Yapılan her şeyin listesini tutar ve aylık yapılan toplantıda bina sakinlerine bilgi verir. Ayrıca bu bilgiler bilgisayar ortamında kayıt edilmektedir. Siteyi koruyacak güvenlik görevlisi de olmalıdır. Güvenlik görevlisi, yönetici ile irtibat halinde olmalıdır. Güvenlik görevlisi de bir şirket tarafından yönlendirilir. Bizler, Mersin apartman yönetimi olarak sorumluluk almasını bilir ve tum bu görevleri en iyi şekilde yerine getirir bir biçimde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Yöneticiler Aidat Alırlar Mı?

Her yönetici çalıştığı bina veya sitede yaşayan kişilerden daire başına düşecek şekilde aidat almaktadır. Bunun amacı ise bina için yapılan onarımların giderlerini veya alınan malzemelerin ücretlerini ödemek içindir. Yönetici maaşını görevlendirildiği şirketten almaktadır. Toplanılan aidat yalnızca bina için harcanmaktadır. Tabi ki gelir ve giderler kayıt edilmektedir. Yönetici, binanın güvenliğini daha fazla korumak için bina güvenlik kamera sistemlerini de kontrol eder. Kameranın kayıt ettiği görüntüleri belirli zamanlarda izlemektedir. Herhangi bir olumsuz durum olduğunda fark edilir. Bu sistemin amacı ise yabancı bir kişinin siteye girdiğini görmektir. Bina sakinleri evde olmadığında, bu sayede güven sağlanır. Bulunduğunuz yaşam alanı her şeyinizi etkileyeceği için yönetime önem göstermenizi tavsiye ederiz. Gözde yönetim şirketi hizmetinize hazırdır.

Apartman ve site yönetiminin sorumlu olduğu alanlar nelerdir? Sorusuna sizler için ne iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Leave a Comment

Your email address will not be published.